Рекордьорът по трофеи Реал Мадрид изхвърли действащия първенец Манчестър Сити на четвъртфиналите в Шампионската

...

Реал Мадрид детронира Манчестър Сити след дузпи

Рекордьорът по трофеи Реал Мадрид изхвърли настоящия първенец Манчестър Сити на четвъртфиналите в Шампионската лига и ще играе полуфинал. Това стана след трогателен реванш, при който се стигна до дузпи.

При тях вратарят Андрий Лунин на " кралете " избави на два пъти, а от съотборниците му неакуратен беше само Лука Модрич. След 120 минути резултатът беше 1:1, с което колосът от “Бернабеу ” продължава напред с общ резултат от двата мача 8:7, защото първата среща беше приключила 3:3, предава Спортал.

За място на финала момчетата на Карло Анчелоти ще спорят с Байерн (Мюнхен), а в другия полуфинал противница ще са Пари Сен Жермен и Борусия (Дортмунд).

Родриго беше прецизен за гостите в 12-тата минута, а в 76-ата Кевин де Бройне изравни. Първият дуел приключи при 3:3.

Мениджърът на Сити Джосеп Гуардиола заложи по едно и също време на Кевин де Бройне и Фил Фоудън. Възстановеният капитан Кайл Уокър също беше титуляр. 11-те на Карло Анчелоти бяха предстоящите, като капитанът Начо Фернандес беше сътрудник на Антонио Рюдигер в центъра на защитата, след като Орелиан Чуамени беше осъден.

Победителят ще срещне на полуфиналите Байерн (Мюнхен).
Източник: petel.bg